Yatak Odasına Perde Alırken, Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatak Odasına Perde Alırken, Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
  • Yatak odasında perde seçerken ilk dikkat edeceğimiz konulardan birisi mahremiyettir. Yatak odasının dışarıdan, içerisinin gözükmeyeceği perde çeşitleri seçmeye dikkat edilmelidir.
  • Işık geçirmeyen perdeleri tercih etmeniz yatak odası için daha iyi olacaktır. Bu nedenle yatak odasında genelde koyu renkte, kumaş perdeler tercih edilebilmektedir.
  • Daha ferah olmasını istiyorsanız düz beyaz perde ve tül perde tercihinde bulunabilirsiniz. Bu tercihinizi isterseniz fon perde ile de daha dekoratif bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.Genellikle bu kombinlerde tercihler yatak odasında daha çok tercih edilmektedir.
  • Yapmamanız gereken en ciddi hatalardan birisi iki tane ayrı stor perde kullanmak olacaktır.
  • Rahat ve uzun bir uyku için yatak odasında karanlık ve ışık geçirmeyen bir ortamın yakalanması gerekir. Bu nedenle seçtiğiniz perdenin kumaşının ışık geçirmeyen özellikte olduğuna mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Pencerenizin boyutuna dikkat edin. Yatak odasında kullanılan perde pencere hizası yerine zemine kadar tercih edilir.Ayrıca kenarlarda boşluk yerine biraz daha fazlalık verilir. Bunun nedeni farklı açılardan pencere kenarlarında oluşabilecek boşluklar nedeniyle içerinin görünmesini engellemektir.
28.07.2023
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Meryem Kırmızıgül Paçal
Meryem Kırmızıgül Paçal
Merhaba! Prestij Perde'ye Hoş Geldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim? :)
1