Stor Perde Alırken, Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Stor Perde Alırken, Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
  • Montajının kolay yapılabilir olması. Pencere ölçünüz ile stor perde ölçünüzün birbiriyle uyumlu olması.
    Kumaşın kalitesi. Seçtiğiniz stor perdenin kumaşının dayanıklı olmasına dikkat edin. Yoksa zaman içerisinde iplik atmalar ve yırtılmalar gözlemleyebilirsiniz.
  • Kullanacağınız oda stor perde seçiminde oldukça önemlidir. Odaya göre stor perdenin tarzını belirlemeli ve ona göre bir seçim yapmalısınız.
  • Işık geçirgenliğine, odanıza dışarıdan güneş ışığı girmesini istiyorsanız eğer güneş ışıklarını geçiren bir kumaş türünü seçebilirsiniz. Ancak çalışma odası gibi bir odada kullanacaksanız ve pencere önünde masa kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka güneş geçirmeyen stor perde almanızı tavsiye ederiz.
  • Oturma odası ve salon için stor perde alacaksanız eğer, güneş ışıklarının mobilyanızı yada pencere önünde duran eşyalara zarar vermemesi için güneş ışınlarını kesen kumaş olmasına dikkat edin. Aksi taktirde mobilya ve ürünleriniz gevreyebilir.
    Mekanizma stor perdenin en önemli kısımlarından birisidir. Mekanizmanın sağlam ve dayanıklı olmasına dikkat edin. Pencerenizin uzunluğuna göre tek kasada mı yoksa 2 parça mı olacağına karar verin. Parçalı stor kullandığınızda arada oluşacak boşluğu unutmayın.
28.07.2023
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Meryem Kırmızıgül Paçal
Meryem Kırmızıgül Paçal
Merhaba! Prestij Perde'ye Hoş Geldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim? :)
1