Fon Perde Alırken, Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fon Perde Alırken, Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fon perde, tül ve güneşlik perdenin üstünde, sag ve sol kenarına gelecek şekilde dekoratif amaç için kullanılan perde çeşitidir. Fon perdeler genel anlamda aksesuar olarak kullanılmaktadır. Tül ve Kumaş olmak üzere başlıca iki çeşit fon perde vardır. İstenilen durumlarda açılarak da perde görevini yerine getirmektedir.

Yaptığınız perde tercihine renklilik ve hareket getirmek için kullanılır. Klasik ve Modern tarzda fon perde tercihinde bulunulabilir. Dekoratif olarak tamamlayıcı bir aksesuardır. Diğer dekoratif ürünler ile uyum içinde odanın havasını değiştirmekte oldukça etkilidir. Fon perdeler en çok mobilya rengi ile bir ahenk içindedir.

  • Duvar rengi ile uyumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Mümkün olduğunca duvar renginiz ile fon perde renginizi birbirine zıt renkler arasından seçin.
  • Küçük odalar için fon perde seçimi yaparken daha açık ve ferah renkler tercih etmeye çalışın.
  • Tarzınızı yansıtın. Odanızda altın yada gümüş renklerinde objeler kullandıysanız eğer fon perdenizin aksesuarlarında fazla abartmamak şartyıla tamamlayıcı aksesuarları tercih edebilirsiniz.Bu tarzınızı tam anlamıyla yansıtmanızı sağlayacaktır.
  • Ölçünün istediğiniz gibi alındığından emin olun. Çatı katındaysanız yada balkonunuza açılan bir kapının olduğu cephe fon perde kullanacaksanız kapının zaman zama kullanılacağını unutmayın.
  • Desenlerin bütünlüğüne dikkat edin. Fon perdeniz halı ve mobilyanızın desenleri bir bütün olmak zorunda değildir. Bu nedenle çiçek desenli bir koltuğunuz var ise, çiçekli desenli bir fon perde almak zorunda değilsiniz. Bu şekildeki tercihler monoton ve sıkıcı bir ortam oluşmasına neden olur.
  • Kumaş Fon Perde mi ? yoksa Tül Fon Perde mi ? olacağına karar verin.
28.07.2023
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Meryem Kırmızıgül Paçal
Meryem Kırmızıgül Paçal
Merhaba! Prestij Perde'ye Hoş Geldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim? :)
1